Prawie 4 lata temu w trakcie spotkania w formule Bring Your Own Problem poprosiłem poznańską zwinną społeczność o rady przed wtedy czekającym mnie wyzwaniem – dołączenie do zupełnie nowej firmy i rozkręcenie w niej zwinnej transformacji. Dziękuję za ówczesne rady i wracam z powrotem do Was z podsumowaniem tego, czego się nauczyłem w czasie transformacji dużej organizacji z branży finansowej.

Opowiem o narzędziach i modelach, których używałem jako Agile Coach oraz o przekonaniach, jakich nauczyłem się w nowym dla mnie środowisku. Tłem dla całej historii będzie opowieść o transformacji ze swoimi wzlotami i upadkami.

Slajdy z prezentacji: JakubSzczepanik – Agile Poznań – Czego-sie-nauczyłem-w-mbanku

Kuba Szczepanik mBank, 202procent.pl

Bio

Kuba Szczepanik wspiera wykorzystanie agile w mBanku oraz współpracuje stale jako Agile Coach z firmą z Trójmiasta z branży finansowej. Zajmuje się wsparciem zespołów i konsekwentnie wpływa na zmiany niezbędne na poziomie organizacji, które umożliwiają wykorzystanie korzyści płynących ze zwinnego podejścia do rozwoju produktu. Wcześniej zarządzał centrum kompetencyjnym agile w Grupie Allegro, gdzie z sukcesami wspierał transformację na Scruma w zespołach rozwijających allegro.pl i payu.pl oraz zespoły kanbanowe zajmujące się utrzymaniem infrastruktury. Fascynuje go zmiana, jaka następuje w organizacjach, które zastosowały agile. Współtwórca portalu agile247.pl i okazjonalny bloger na kubaszczepanik.pl