Wzrastające Pyry
Nasz Program mentoringowy “Wzrastające Pyry” ma na celu wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego naszych uczestników oraz budowanie społeczności wokół Agile Poznań. Łączy mentee z doświadczonymi mentorami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając w osiąganiu celów i pokonywaniu wyzwań.
Do kogo skierowany jest nasz program mentoringowy?
- Do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie zarządzania produktem, zwinności oraz przywództwa.
- Posiadających przynajmniej rok doświadczenia zawodowego w branży.
- Członków społeczności Agile Poznań – osóby, które uczestniczyły w naszych spotkaniach będę miały pierwszeństwo wyboru mentora.
- Zaangażowanych i gotowych do aktywnego udziału w programie przez czas jego trwania – 4 miesiące.
- Gotowych na regularne uczestnictwo w spotkaniach z mentorem, odbywających się co najmniej raz w miesiącu.
- Otwartych na feedback i gotowość do pracy nad swoimi umiejętnościami i kompetencjami.
- Gotowych do współpracy i dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami programu.
Możesz wybrać jeden z trzech streamów:
- Produktowy: Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać cyklem życia produktu, od koncepcji, przez rozwój, aż po wprowadzenie na rynek i optymalizację.
- Zwinny: Poznaj metodyki zwinne, takie jak Scrum i Kanban, oraz naucz się efektywnie zarządzać zespołami w dynamicznie zmieniającym się środowisku.
- Liderski: Rozwijaj swoje umiejętności przywódcze, ucz się, jak inspirować i motywować zespół, oraz jak skutecznie realizować cele strategiczne organizacji.
Chcesz zostać mentorem?
Nabór na pierwszą edycję już się zakończył, ale nie martw się… już planujemy kolejną. Śledź na bieżąco nasz kanał na LinkedIn i wydarzenia na meetup, aby być na bieżąco.
Świetnie! Właśnie aktywnie prowadzimy rekrutację na mentorów do naszego programu. Pierwszy krok polega na wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej dostępnej tu: ankieta zgłoszeniowa dla mentorów (obecnie niedostępna).
Szukasz mentora?
Nabór na pierwszą edycję już się zakończył, ale nie martw się… już planujemy kolejną. Śledź na bieżąco nasz kanał na LinkedIn i wydarzenia na meetup, aby być na bieżąco.
Ankietę zgłoszeniową dla mentee możesz wypełnić tu: ankieta zgłoszeniowa dla mentee (obecnie niedostępna).
Ile kosztuje nasz program mentoringowy?
Krótko: 0zł. Tak – jest zupełnie bezpłatny. Chcemy by nasza społeczność się rozwijała, dlatego w zamian za udział w programie, zachęcamy uczestników do włączenia się w działania na rzecz Agile Poznań. Listę propozycji zadań, które pomogą nam wspólnie zbudować silną, wspierającą się społeczność, która rozwija się i rośnie dzięki zaangażowaniu swoich członków znajdziesz tutaj: Wsparcie dla AP.
Fazy programu
Aby nasze Pyry (ziemniaki) mogły wzrastać potrzebnych jest kilka czynności do wykonania.
Przygotowanie do sezonu
Prosimy was o wypełnienie ankiet dla mentorów i mentee. Jest to również czas, w którym możecie spełnić część wymagań niezbędnych do udziału w programie (np. udział w spotkaniach Agile Poznań).
Sadzenie
Pierwsze spotkanie połączone z warsztatami dla mentorów i mentee poprowadzi dla nas specjalistka w tej dziedzinie (i nie tylko!) Joanna Gawlik-Dziadoń. Po rozgrzewce i wprowadzeniu w temat rozpoczniemy od serii speed mentoringu – czyli spotkań mentorów z potencjalnymi mentee oraz zagłębimy się z Asią w tajniki procesu mentoringowego.
Ta faza zakończy się sparowaniem rolników i ziemniaków 😉
Kiełkowanie i wzrost
W tej fazie jesteśmy teraz. Spotkania mentorów i mentte 1:1. Bez względu na to, czy wybierzecie formę online, czy na żywo, swoje pierwsze spotkanie rozpoczniecie od sworzenia kontraktu. Będzie to czas wymiany doświadczeń, realizacji zadań, wsparcia i nauki. W tej fazie przewidujemy 4-6 spotkań 1:1.
Nawóz
Jak to zrobić jeszcze lepiej? Na początku programu 15.01. (środa) 18:00 – 19:30 planujemy warsztat online dla mentorów, który wprowadzi ich w tajniki uprawy ziemniaków, a poprowadzi go dla nas Joanna Gawlik-Dziadoń oraz dodatkowy warsztat rozwojowy skierowany zarówno do mentorów i mentee z wykorzystaniem narzędzia Outcome Skills, które przedstawi Łukasz Filut 05.02. w formie zdalnej. W połowie programu zorganizujemy spotkanie tylko dla mentorów, na którym zastanowimy się w naszych “streamach” jakie wyzwania najczęściej pojawiają się w naszej pracy z mentee i jak najlepiej sobie z nimi poradzić. Podzielimy się również sukcesami 🙂 Będzie to swojego rodzaju wymiana doświadczeń naszych rolników 😉
Zbiory
Na koniec programu planujemy spotkanie podsumowująco-celebracyjne wszystkich mentorów i mentee.
Miejsce
Miejsce pierwszego spotkania podamy w ciągu najbliższych kilku dni.
Nasi mentorzy
Sylwetki naszych mentorów dodajemy na bieżąco na naszej stronie Agile Poznań.
:
Mentorzy nadal się zgłaszają. Będziemy tu dodawać na bieżąco nowe profile 🙂
Stream produktowy
Łukasz Filut
22 lata w IT, 12+ lat w Agile, były deweloper/administrator, Scrum Master, dyrektor czy transformator (a może transformer?! :D) a od kilku lat CEO różnych spółek. Jeden z organizatorów AP.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Obecnie to jest Produkt, w przeszłości Manager, Scrum Master, Agile, Programy, Projekty, Aplikacje wysokiej wydajności i dostępności czy generalna. architektura systemów IT.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Innowatorzy, Liderzy, PO. Dokładnie w takiej kolejności.
Bogumiła Kwiatkowska-Koterba
Od ponad 4 lat działa w roli Product Ownerki/ Managerki, obecnie zmienia rzeczywistość cyfrową Franczyzobiorców w Żabka Polska. Entuzjastka i fanka podejścia agilowego w pracy i życiu osobistym, które poznałam i zgłębiłam podczas swojego 6 letniej przygody w roli Scrum Masterki. Pasjonuje ją efektywna praca, spotkania, warsztaty zespołowe oraz osiąganie efektów, które mają sens i zmieniają rzeczywistość wokół mnie. Jej Why brzmi: “Pobudzam do działania, aby wyzwalać ludzkie potencjały, dla naszej lepszej rzeczywistości”.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Product Management,
- Strategy, Discovery i Delivery,
- facylitacja warsztatów i spotkań,
- praca zespołowa, budowanie zespołu,
- tworzenie produktu od podstaw i rozwijanie go,
- organizacja efektywnej pracy,
- zarządzania zmianą
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Wolałabym pracować z osobami będącymi w danej roli już chwilę, ale może być to także osoba przebranżawiająca się, ponieważ sama przechodziłam tę ścieżkę i mogę się nią podzielić. Zarówno PO/PM jak i SM/AC.
Małgorzata Maksimczyk
Zwolenniczka dobrej roboty we wdrażaniu wartościowych produktów IT. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie zbierałam w branży FinTech, payment providers, ecommerce w modelach B2B lub B2C.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- PO/PM Start-ups i SME: od exploracji rynku przez wersjonowanie produktu do miar produktowych, cały produkt lifecycle; 7 lat, 4 firmy,
- PO/PM Corporate/Enterprise: praca z interesariuszami, zwinność produktowa na poziomie organizacji kilkuset pracowników, dowożenie wartości w kawałku produktowym (podobnie cały produkt lifecycle); 3 lata, 2 firmy,
- Oraz 10 lat doswiadczenia w finansach – audyt, controlling, finansowe projekty IT (project manager, w czasach małej popularnośc PO w PL).
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Preferowany profil PO lub lider w produkcie.
Stream zwinny
Maria Grybionko
Dusza zespołu. Harcerka z krwi i kości 😉 W głowie zawsze milion pomysłów. Wielokrotnie przekonałam się, że dając dostajesz i dlatego chcę się również uczyć od moich mentee.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Wprowadzanie Scruma do organizacji od zera,
- team building,
- facylitacja,
- praca z osobami neuroróżnorodnymi,
- usprawnianie procesów w organizacji,
- budowanie strategii rozwoju,
- zarządzanie zmianą.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Chętnie przyjmę każdą osobę, która będzie otwarta i zaangażowana.
Aleksandra Żyluk
Doświadczona ekspertka w zakresie metodyk zwinnych oraz facylitacji. Przez 13 lat związana z bankowością. Obecnie pracuję w branży e-commerce jako Manager zespołu Agile Coaches. Wspieram zespoły na drodze do zwinności i ciągłego usprawniania pracy. Projektuję i prowadzę warsztaty z zakresu strategii produktowych oraz usprawniania sposobu pracy.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Metody zwinne (scrum, kanban),
- Product Ownership,
- Management 3.0.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Nope.
Aleksander Kóska
Mając 30 lat doświadczenia w pracy w różnych rolach (nauczyciel akademicki, programista, project manager, team manager, Scrum Master, Product Owner, CEO, Prezes Zarządu) lubię wspierać innych w rozwoju w kierunkach zwinnych.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Scrum Master, Product Owner, Agile Coach
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Przyjmę każde wyzwanie.
Andrzej Zińczuk
Jestem mężem i ojcem. W pracy konsultantem i szkoleniowcem. Bywam managerem, który realizuje zadania jakich nie robią managerowie klienta.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Zajmuję się organizacją procesów pracy od prawie 20 lat. Popełniłem setki błędów. Dostrzegam wzorce i konsekwencje działań
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Osoby które mierzą się z problemami dostarczania produktów i wartości w organizacjach.
Stream liderski
Bartek Juszczak
Jestem Bartek. Pomagam organizacjom budować świetne zespoły, z którymi każdy chce współpracować. Wspieram liderów i zespoły w uzyskiwaniu pozytywnego efektu synergii z ich współpracy. Ponadto jestem liderem zorientowanym na ludzi, a moją specjalnością jest pomaganie organizacjom osiągnąć rezultaty biznesowe poprzez adaptacyjność i skuteczność pracy zespołowej, w warunkach szybko zmieniającego się świata.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Praca zespołowa, zarządzanie zmianą, adaptacyjność organizacji.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Liderzy, ale nie tylko.
Agnieszka Józefiak
Pyra z krwi i kości od kilku pokoleń. Zwinna od niemalże 10 lat. Jestem certyfikowanym coachem ICC. Jestem liderką, mającą 8-letnie doświadczenie w pracy z zespołami IT, w charakterze AC, SM, PM. Uwielbiam pracę z ludźmi, szczególnie w tematach rozwojowych. Moim najsilniejszym talentem Gallupa jest “developer”, co oznacza, że łatwo dostrzegam naturalne talenty i predyspozycje osób, z którymi pracuję, co oczywiście wykorzystuję w swojej codziennej pracy.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Skuteczne sposoby pracy, nie tylko “zwinne”,
- leadership,
- coaching,
- identyfikowanie przeszkód, stojących na drodze do rozwoju zawodowego,
- budowanie “ways of working” organizacji.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Chętnie wesprę osoby, będące na początku swojej kariery zawodowej, w roli lidera/liderki.
Agata Kabat
Coachka – Trenerka – Mentorka. ACC ICF, wkrótce również ACTC. Mój świat to: agile, ciekawość, uważność, zmiana oraz rozwój.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Agile, zarządzanie projektami, zmiana (wiedza o procesie zmiany oraz zarządzanie samą zmianą), praca zespołowa, praca z liderami / przywództwo, coaching, mindfulness.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Nie mam. Chętnie pomogę w zmianie, planowaniu podjęcia konkretnych decyzji, odnalezieniu się w aktualnym miejscu, rozwoju kompetencji miękkich, poszerzeniu świadomości odnośnie własnego ja i systemu, w którym dana osoba funkcjonuje.
Denis Sheremetov
Ponad 20 lat pracy w branży, z czego 20 w jednej firmie. Przeszedłem drogę od programisty do CTO. Brałem udział w tworzeniu kilkudziesięciu projektów. Teraz jestem odpowiedzialny za 18 działów technicznych i ponad 300 pracowników. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Myślę, że moją wartość stanowi nie tyle dogłębne opanowanie konkretnej pracy, ile szeroki zakres różnych kompetencji. Pracowałem jako programista, projektant, analityk biznesowy, analityk danych, kierownik projektów, zajmowałem się sprzedażą, brałem udział w planowaniu strategicznym oraz finansowym, a także tworzyłem własne produkty. Dzięki połączeniu różnych kompetencji i doświadczenia, czasem mogę znaleźć niestandardowe rozwiązania.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Nie mam.
Piotr Trojanowski
Cześć, jestem Piotr. Spędziłem karierę w firmach technologicznych. Przeszedłem ścieżkę od programisty do szefa technologii. Obecnie jestem niezależnym doradcą, pomagam firmom radzić sobie z dostarczaniem software’u w skali. Jestem zwolennikiem holistycznego spojrzenia na organizację i systemowego podejścia do długoterminowego rozwoju firm.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Technologia,
- transformacja Organizacyjna i Zarządzanie Zmianą,
- liderstwo,
- produkt Cyfrowy,
- programy, Projekty i Procesy.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Nie mam preferencji.
Krystyna Abraham-Walasiak
Całe zawodowe życie (20 lat) pracuję z zespołami i od wielu lat korzystam z Analizy Transakcyjnej w kontekście organizacyjnym. 10 lat pełniłam role związane ze zwinnym dostarczaniem (Scrum Master, Agile Coach i Manager zespołu Agile Coachów). Pomagam liderom lepiej rozumieć siebie i innych, by na tej podstawie mogli planować dalsze działania w służbie budowania efektywnego zespołu.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Leadership,
- zarządzanie zespołem z ludzką twarzą,
- budowanie zespołu.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być na żywo, ale preferuję online z kamerką.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Osoby, które zaczynają rozwijać karierę jako liderzy.
Wojciech Chmaj
Inżynier, od ponad 20 lat pełniący z sukcesami funkcje manadżerskie w projektach związanych z wdrożeniami w branżach: farmaceutycznej, lotniczej, kolejowej, telekomunikacyjnej i innych. Prelegent na konferencji IPMA, prowadzący Round Tables na poznańskich i wrocławskim Piwo Między Projektami.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego: Zarządzanie projektami (również ich przejęcie i zakończenie sukcesami) w różnych branżach, adaptacja, coaching i mentoring zespołów.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Nie ma znaczenia.
Tomek Dąbrowski
Jestem pasjonatem zwinnego podejścia dostarczania produktów oraz wyrażania strategii przy pomocy nowoczesnego podejścia zarządzania celami OKR. Mocno wierzę w podejście zorientowane na klienta i samoorganizujące się zespoły jako podstawę kreatywności i innowacji.
Główne obszary ekspertyzy i doświadczenia zawodowego:
- Operacjonalizacja strategii organizacji/produktu przy pomocy zwinnych celów (OKR) – certyfikat OKR Champion,
- zwinne podejście do dostarczania projektów/produktów (Agile) – certyfikat ScrumStudy Trainer.
Preferowany styl komunikacji i interakcji z mentee: Może być online z kamerką, ale preferuję na żywo.
Czy masz jakieś preferencje dotyczące profilu osobowościowego, lub celów zawodowych mentee? Brak.