Powrót do korzeni (warsztat)

Porozmawiajmy w gronie osób utożsamiających się z Agile Manifesto o tym jak bycie agile w firmach wygląda w praktyce.
Agile jest różnie używany, wykorzystujemy wiele metodyk, mamy różne problemy i doświadczenia. Podyskutujmy o tym! Zależy nam na wymianie doświadczeń oraz poznaniu różnych perspektyw w odniesieniu do podobnych sytuacji.

W poniedziałek 1 czerwca od godz. 17:30, we współpracy z PAUG (Poznan Agile User Group), mieliśmy okazję zorganizować i poprowadzić spotkanie PAUG po raz pierwszy w naszej lokalizacji, w Nobel Tower. Informacyjnie dla osób niewtajemniczonych: spotkania PAUG odbywają się cyklicznie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na Politechnice Poznańskiej.
Tematem warsztatów, które zaprezentował i dzielnie poprowadził Maciej Nadolski, był “Powrót do korzeni”. Rozwijając temat: rozmawialiśmy o tym, co osoby z różnych organizacji, które przyszły na to wydarzenie, robią dla lub w swoich zespołach aby realizować zasady Manifestu Agile http://www.agilemanifesto.org/iso/pl/

Przybyło ok 18 osób z różnych firm i w tym gronie toczyły się ożywione dyskusje wraz z wymianą doświadczeń o tym jak “bycie agile” w firmach wygląda w praktyce.

Na koniec niemniej dzielni gospodarze zespołów 😉 zaprezentowali efekty naszej wspólnej pracy w formie plakatów, widocznych na zdjęciach.
Ogromnie cieszy nas to, że zebraliśmy bardzo pozytywny feedback na happiness door – co także udało się sfotografować. Jaki więc wniosek? Więcej takich inicjatyw!! Oraz niesłabnąca nadzieja na to, że następnym razem przyjdzie więcej osób i będzie szansa na prowadzenie jeszcze ciekawszych dyskusji.

Ania Sierszeńska