Obecnie wiele organizacji doświadcza trudności z trafnym określeniem roli Scrum Mastera. Ma to wpływ na późniejsze efekty. W trakcie około 1,5h warsztatu z wykorzystaniem Kompasu UTTURE postaram się skutecznie odpowiedzieć na pytanie “Jak zostać dobrym i skutecznym Scrum Masterem?”

17.45 – 19.00 – Tomek Pawlak – warsztat Kompasu UTTURE – Jak zostać dobrym i skutecznym Scrum Masterem?
19.00 – … – kontynuacja dyskusji w pobliskim pubie

Obecnie wiele organizacji doświadcza trudności z trafnym określeniem roli Scrum Mastera. Ma to wpływ na późniejsze efekty. Jest wiele powodów takiego postępowania. Faktem jest, że zwinna transformacja bez dobrych Scrum Masterów to dużo mniejsza szansa na sukces. W trakcie około 1,5h warsztatu postaram się skutecznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.

Podczas spotkania podzielę się swoim doświadczeniem, które zdobyłem jako Scrum Master oraz Agile Coach wpierający zespoły Scrum Masterów.

Warsztat zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem Kompasu UTTURE. Jest to projekt dedykowany Scrum Masterom, nad którym pracuję od kilku miesięcy. Uczestnicy warsztatu otrzymają wskazówkę w jaki sposób mogą rozwijać się, aby stać się skutecznym Scrum Masterem. Dowiedzą się jak Scrum Master może badać efekty swoich starań i jak czerpać satysfakcję z wykonywania tej roli.

Warsztat jest przeznaczony dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Zarówno osoby zapoznające się dopiero z ramami postępowania Scrum, jak i osoby które pierwsze kroki mają już za sobą znajdą coś dla siebie.

Tomek Pawlak tomekpawlak.pl

Bio

Tomek Pawlak ma ponad 14 lat doświadczenia jako programista, Scrum Master, Agile Coach oraz trener Scruma. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą, pomagając firmom IT podnosić jakość oprogramowania oraz budować przyjazne środowisko pracy. Takie w którym zaangażowanie, produktywność oraz rozwój stają się realną zmianą. Do tej pory pomagał m.in. takim firmom jak StepStone, RST Software Masters, Logintrans oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Tomek współorganizował trzy edycje konferencji Scrum Days oraz jest założycielem "inicjatywy dla Scruma" (#i4scrum).