Nowy oddział firmy – poligon doświadczalny dla Scrum Mastera?

Rynek pracownika, elastyczne podejście do klienta, globalizacja produktu wymaga od zarządu decyzji o ekspansji na nowych rynkach pracy. Coraz częściej istniejące firmy otwierają swoje nowe oddziały (filie) w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Pile itd. Są to firmy zarówno z innych części Polski jak i z zagranicy. W następstwie pojawiają się oferty pracy dla Scrum Masterów oraz Agile Coachów. Tak też zaczęła się moja obecnie prawie 2 letnia przygoda z nowym zespołem w świecie aplikacji mobilnych dla sektora finansowego.

Podczas spotkania podzielę się z Wami swoim case study, a następnie kilkoma przemyśleniami i wskazówkami, które mogą się przydać zarówno początkującym jak i bardziej doświadczonym Scrum Masterom rozpoczynającym działania w nowo powstałym oddziale (branch) firmy.

Poruszę różne zagadnienia z poziomu zarówno działania z zespołem jak i organizacją oraz klientem. Dowiecie się:
– jakie mogą być skutki łączenia ról SM, Manager, Proxy PO,
– jakie odkryłam wady i zalety pracy z osobami z poprzedniej firmy,
– czy też jak radzić sobie w pracy z zespołami pracującymi nad jednym produktem w oddziale i centrali – gdy istnieje przekonanie “że moje jest mojsze” 🙂

Nie zabraknie także chwili do autorefleksji, gdy rozłożymy 1-2 tematy na czynniki pierwsze, aby zastanowić się jak na tę chwilę w teorii, a może w przyszłości w praktyce warto by było zadziałać w podobnym przypadku.

Bogumiła Kwiatkowska-Koterba FINANTEQ

Bio

Od ponad 3 lat mocno związana ze środowiskiem Agile, z powodzeniem działa nad rozwojem produktów mobilnych i wspomaga działanie zespołów deweloperskich jako Scrum Master. Realizacją projektów zajmuje się od czasów studenckich do dnia dzisiejszego obejmując różne role: przewodnicząca, specjalista ds. e-commerce, project manager itd. Aktywnie związana ze społecznością Agile Poznań oraz PMI Poland Chapter. Po godzinach można ją spotkać zarówno na sali tanecznej jak i w studio fotograficznym.