Kryptonim R.U.R.A

Uwaga ze względu na limit miejsc konieczność wypełnienia ankiety do 29 grudnia
https://forms.gle/jSQDF6X8raiFxLDy9

Chcemy się z Wami podzielić grą, którą stworzyliśmy w TEB Akademia aby pokazać w jaki sposób pracują zespoły Scrumowe. Aby oderwać się zupełnie od myślenia, że Scrum to tylko IT, historię gry umieściliśmy w hipotetycznym miasteczku. A stało się tam …
Wczoraj w nocy miała miejsce duża awaria rury kanalizacyjnej na ulicy Zwinnej. Ze względu na braki w dokumentacji technicznej ulicy, miasto chce rozwiązać te problemy stosując metodyki zwinne.
Wciel się w rolę Product Ownera, Scrum Mastera lub członka zespołu wytwórczego. Zdaniem Twojego zespołu będzie przygotowanie, co tydzień, zadań dla ekip remontowych kierowanych przez pana Henia. Będziecie musieli działać szybko, kontrolując budżet i satysfakcję, żeby zdążyć zaplanować prace w ciągu czterech tygodni.

Marcin Jamrozik, Michał Żak, Łukasz Filut TEB Akademia

Bio

1) Marcin Jamrozik Scrum to moja nowa przygoda. Doświadczam jej od ponad roku. Jestem Scrum Masterem w dwóch zespołach pracujących nad różnymi produktami i będącymi na różnych poziomach rozwoju, więc nie jest łatwo. Wcześniej, przez kilkanaście lat zajmowałem się analityką danych. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dorastających dzieci, a także zapalony użytkownik gier planszowych, zwłaszcza ekonomicznych :). 2) Michał Żak Ze Scrum 4 lata i ciągle zwinnie się uczę. Jestem Scrum Masterem programu złożonego z 6-ciu projektów więc jest ciekawie. Niosę bagaż doświadczeń jako analityk, PO i PM. Odkryłem w Scrum potencjał i szanse na dostarczanie produktów, z których biznes będzie bardziej zadowolony. Obecnie podjęliśmy działania EDU organizacji w trochę inny, mniej inwazyjny sposób - SCRUM w 90 minut. Prywatnie: żona (z wyboru) , 2 nastolatków (z fantazji), 2 koty (z przypadku). Entuzjasta Scrum również w domu i nauce (Scrum Edu). W nielicznym czasie wolnym relaks przy bilardzie, nordic walkingu i teleskopie astronomicznym. 3) Łukasz Filut Ze Scrumem pracuję w różnych konfiguracjach od prawie 9 lat, z projektami IT od prawie 20 (uh…). Pracowałem jako członek DevTeamu, Scrum Master, a nawet Product Owner. Kilka organizacji, spory bagaż doświadczeń zwinnych i nie-zwinnych. Od prawie 4 lat jestem dyrektorem IT gdzie dążę do zbudowania środowiska pracy opartego na zaufaniu, a filary Scrum są podstawą działania. Nasze starania do wdrożenia podejścia zwinnego w branży EDU (dokładnie w założycielu Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - największej grupy niepublicznych uczelni wyższych w PL) przypominają moje ukochane ultramaratony - mają wzloty i upadki, momenty euforii i kryzysu. Prywatnie mąż, ojciec trójki dzieci, zapalony biegacz i wyznawca #cukierdetox, który odkrył #mkonway przed #mkonway ale to już dłuższa opowieść.