Scrum doesn’t work, let’s Kanban!

Gdy słyszę zdanie “Scrum nie działa, róbmy w Kanbanie” uznaję to za sygnał, że napotykamy trudności, które warto najpierw lepiej zrozumieć. Przy tym żadna z tych metod pracy nie jest sama w sobie ich rozwiązaniem. Zapraszam Was na warsztat, który zaczniemy od zrozumienia Kanbana na poziomie pracy zespołowej. Porównamy go ze Scrumem i wspólnie zastanowimy się jak reagować na tytułowe zdanie?

Cześć,

Mam na imię Radek i pracuję w roli Scrum Mastera od 9 lat. Wielokrotnie w tym okresie spotkałem się ze zdaniem “Scrum nie działa, róbmy w kanbanie”. Obecnie uznaję to za sygnał, że napotykamy trudności, które warto najpierw lepiej zrozumieć. Przy tym żadna metoda pracy nie jest sama w sobie ich rozwiązaniem.
Zapraszam Was na warsztat, który zaczniemy od zrozumienia Kanbana na poziomie pracy zespołowej. Porównamy go ze Scrumem i wspólnie zastanowimy się jak reagować na tytułowe zdanie?

Czego się nauczysz, co poznasz?

Podstawy Kanbana w pigułce.
Różnice i podobieństwa do Scruma.
Co może oznaczać “Scrum nie działa” i co na to Kanban.

Co musisz wiedzieć przed?

Najlepiej jeśli masz już doświadczenie pracy w Scrumie.
Bardzo dobrze, jeśli słyszałeś/aś już zdanie “Spróbujmy Kanbanem”.
Dobrze jeśli masz już dość Scruma, Kanbana i tego całego bycia agile.
Praktyczna znajomość pracy przy wytwarzaniu oprogramowania mile widziana, niekonieczna.

Czas trwania: bite 3 h, warto zabrać wodę, czekoladę, dobre nastawienie i częstować nimi wkoło.

Liczebność: 20-25 osób – ZAPISY POPRZEZ meetup.com. Osoby, które chcą wziąć udział w warsztacie powinny również wypełnić ankietę.

Radek Lont AgileRebels.org, DNA Poland

Bio

Scrum Master z wyboru, członek Business Think Tank AGILE REBELS i budujący w Łodzi DNA Technology. Wcześniej lider i członek zespołów developerskich IT. Praktyk sensownych i efektywnych zmian na wszystkich poziomach organizacji. Doświadczenie zdobywał w dużych projektach telekomunikacyjnych (przede wszystkim dla Ericsson) i przedsięwzięciu startupowym SEQR, wprowadzającym nowe rozwiązania płatności bezgotówkowych. Pasjonat podejścia Lean w IT z praktycznym stosowaniem Kanban i DevOps, dążący do współpracy biznesu, produkcji, operacji i utrzymania. Współorganizator grupy Zwinna Łódź , prelegent na konferencjach IT i Agile/Lean.