Zastanawiasz się nad tym jak wypada Agile w zespołach rozproszonych?
Zachodzisz w głowę czy praktyki Agile się sprawdzają?

Jeżeli jesteś częścią zespołu rozproszonego i szukasz pomysłu jak usprawnić Waszą pracę, a Twojemu zespołowi pełnemu indywidualności daleko do zgranego zespołu to, mam nadzieję, że inspirację znajdziesz w tym case study.

Co więcej, podzielimy się z Tobą błędami, które sami popełnialiśmy na drodze do dobrze skrojonej polityki ‘remote-first’ w Netguru.

Czy w sektorze IT praca zdalna jest nowym ewenementem?
Wręcz przeciwnie. Branża coraz częściej wykorzystuje to, co możliwość pracy w zespole rozproszonym przynosi – zarówno pracownikom jak i zatrudniającym. Jednocześnie wykorzystywanie praktyk zwinnych przez zespoły rozproszone jak i samo „bycie Agile” w dostarczaniu rozwiązań IT stawia przed takimi zespołami wiele wyzwań związanych nie tylko z komunikacją, ale także organizacją pracy czy samą inspekcją i adaptacją.

Netguru, z ponad 500 osobami na pokładzie i polityką ‘remote-first’ przeszło drogę prób i błędów w implementacji praktyk zwinnych zarówno na poziomie całej organizacji, jak i w poszczególnych zespołach pracujących z różnych biur, miast, państw i kontynentów. Nasza droga w odkrywaniu coraz to nowych sposobów na usprawniane pracy zespołów rozproszonych się nie kończy jednak jesteśmy gotowi podzielić się tym jakie praktyki sprawdzają się u nas najlepiej i czego, naszym zdaniem, warto unikać na drodze do efektywnej pracy w zespołach rozproszonych.

Monika Mroczkowska Netguru

Bio

Project Manager z mocnym zacięciem Scrum Master’skim i leader zespołu. Od 3 lat związana z Netguru gdzie zdobywała doświadczenie w projektach mniejszych i większych, mobilnych i webowych w pracy z zespołami rozproszonym. Wierzy w siłę zespołu, nastawiona na odkrywanie potencjału drzemiącego w każdym z jego członków i wartości jaką niesie za sobą dobrze skrojona komunikacja i wzajemna edukacja. Obecnie pracuję nad tym jak jeszcze efektywniej wspierać zespoły rozproszone, z którymi współpracuje na co dzień i umacniać je w dążeniu do samoorganizacji. Zapalony podróżnik, foodie i miłośnik górskich wędrówek.