Agile poza IT. Trudne ale możliwe.

Kluczowymi elementami potrzebnymi do tego, by projekty zwinne sprawdzały się w różnych kontekstach są – naszym zdaniem – otwartość na eksperymentowanie, ciągłe weryfikowanie założeń z rynkiem i odbiorcami projektu i regularne dostarczanie działających rozwiązań “po kawałku”. Zespół pracujący zwinnie bazuje na samoorganizacji, jako najlepszym sposobie na kreatywność i zaangażowanie, oraz potrzebuje skupienia się na pracy projektowej poprzez oddelegowanie do takich działań. Te i inne praktyki przywołamy na przykładach z naszej współpracy z zespołami wykorzystującymi agile spoza domeny IT i uogólnimy nasze obserwacje do uniwersalnego zestawu porad, które są potrzebne, żeby odnosić sukces w byciu zwinnym.

Uwaga ! Zmiana miejsca spotkania ! Widzimy się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej ! sala 053

Zapraszają: Kuba Szczepanik i Michał Sobkowiak.

Kuba Szczepanik
i Michał Sobkowiak

Bio

Kuba Szczepanik - Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jestem konsultantem i doradcą, który czerpie w swoich działaniach z doświadczenia wprowadzania Scruma w Allegro i inicjowania zwinnej transformacji w mBanku. Łączę też perspektywy Kierownika Projektów, Scrum Mastera, Agile Coacha i menedżera zespołów, ponieważ pracowałem kolejno we wszystkich tych funkcjach. Lubię to, że mogę pogodzić poprawę efektywności biznesu z tworzeniem lepszego środowiska pracy dla pracowników. Jestem współzałożycielem i autorem na największym polskim portalu o zwinności agile247.pl, wspólnie z Jackiem Wieczorkiem nagrywam podcast “Porządny Agile” a także przekazuję swoje przemyślenia na blogu kubaszczepanik.pl.

Michał Sobkowiak – jako Agile Coach wspieram zespoły w stosowaniu zwinnego podejścia w projektach spoza branży IT. W swojej pracy korzystam z ponad dziesięcioletniego doświadczenia zawodowego związanego z rozwojem pracowników, managerów, zespołów i organizacji. Doświadczenie to zbierałem pełniąc różne role: specjalisty HR, trenera umiejętności interpersonalnych i przywódczych, coacha, facylitatora czy Scrum Mastera. Po latach pracy w międzynarodowym koncernie działam jako niezależny konsultant.