Na tropie strategii produktu

Wyobraź sobie, że rozwijasz produkt. To oczywiste, że chcesz odnieść sukces. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zwiększyć swoje szanse?

Dobry produkt nie jest (tylko) kwestią fartu ani tego by się odpowiednio mocno starać, o ile nie wiesz co jest Twoim ostatecznym celem. Nie chodzi także o nawet najlepsze taktycznie kroki, jeśli podążasz niewłaściwą ścieżką. Sukces produktu zależy od dobrych strategicznie decyzji.

W trakcie warsztatu doświadczysz przygotowywania wizji i strategii dla produktu. Przedyskutujemy także po co i jak strategię należy zweryfikować, a także dlaczego nie jest ona z góry ustalona i ewoluuje wraz z cyklem życia produktu.

Czas trwania warsztatu: 2:30 – 2:45 h

Wiktor Bakalarski i Bartek Juszczak

Bio

Wiktor Bakalarski Prywatnie mąż i zapalony biegacz. Zawodowo i z zamiłowania Scrum Master, który obecnie współpracuje z zespołem IT w firmie, której główną gałęzią przychodu jest działalność produkcyjna. Swoje doświadczenie zdobywał pracując zarówno w organizacjach rozwijających własne produkty (m.in specjalizujących się e-commerce), jak również w software house’ach, gdzie współpracował z międzynarodowymi klientami z branży bankowej czy turystycznej. Współorganizator poznańskiej grupy Agile Open Space skupiającej sympatyków zwinności. Bartosz Juszczak Mąż i ojciec, a w dodatku agile'owiec. Niegdyś start-up'owiec, później Product Owner, by ostatecznie wspierać ludzi swoim doświadczeniem jako Scrum Master, ale także w roli coacha wzmacniać innych w ich samodzielnym dokonywaniu zmiany. Ceni sobie pracę nie tylko na poziomie zespołów, ale także organizacji, po to by krzewić świadomość o zwinności jako sposobie myślenia. Niestrudzony propagator wartości i zasad za nią stojących, a często niedostrzeganych, czy wręcz pomijanych. Jeden z liderów lokalnej społeczności Agile Poznań. Po godzinach: początkujący ogrodnik, trochę "zardzewiały" brydżysta, miłośnik kryminałów.