Evidence-Based Management jako praktyczny sposób na doskonalenie i zwinność

Czy kiedykolwiek doświadczyliście sytuacji, w której włożono wiele wysiłku by zaimplementować daną funkcjonalność tylko po to, by odkryć, że klienci nie podzielają opinii organizacji odnośnie jej wartości? Dzieje się tak dlatego, że każdy pomysł jest jedynie przypuszczeniem dopóki nie zostanie zweryfikowany wraz z użytkownikami i klientami.

Celem każdej inicjatywy podejmowanej przez organizacje jest dostarczenie korzyści dla jej beneficjentów. Jak jednak określić czy realizacja danego wymagania przyniesie rezultaty biznesowe? Jakie informacje są potrzebne do oceny zdolności organizacji do dostarczania wartościowych wyników? Jakie znaczenie ma wyznaczanie celów w tym procesie?

Podczas tego mini-warsztatu pokażemy, w jaki sposób podejście Evidence-Based Management może być przydatne na drodze do usprawnień, a tym samym pomóc organizacji w zapewnianiu korzyści w warunkach niepewności.

Skoncentrujemy się na następujących obszarach:
1. Wartość – czym jest;
2. Kategorie miar – jak odfiltrować co jest wartościowe;
3. Cele – jakie znaczenie ma wyznaczanie celów dla osiągnięcia wyników biznesowych;
4. Kluczowe Obszary Wartości – jak perspektywy dotyczące wartości mogą pomóc skupić się na potencjalnych usprawnieniach;
5. Pętla eksperymentów – jak weryfikować przekonania na temat tego, co jest wartościowe, zamiast kierować się opiniami i intuicją.

Zuzanna Ilkiewicz i Bartek Juszczak

Bio

Zuzanna Ilkiewicz Zwinnie i kreatywnie zakręcona Scrum Masterka, fanka tego, co funkcjonalne i intuicyjne. Lubi się uczyć nowych rzeczy, uwielbia ludzi i działania zespołowe. Miłośniczka jogi, planszówek, dobrej muzyki, gry na bębnach i czytania książek. Bartosz Juszczak Mąż i ojciec, a w dodatku agile'owiec. Niegdyś start-up'owiec, później Product Owner, by ostatecznie wspierać ludzi swoim doświadczeniem jako Scrum Master. Ceni sobie pracę nie tylko na poziomie zespołów, ale także organizacji, po to by krzewić świadomość o zwinności jako sposobie myślenia. Niestrudzony propagator wartości i zasad za nią stojących, a często niedostrzeganych, czy wręcz pomijanych. Jeden z liderów lokalnej społeczności Agile Poznań. Po godzinach: początkujący ogrodnik, trochę "zardzewiały" brydżysta, miłośnik kryminałów.