Krzysztof Daniel

Krzysztof Daniel Leading Edge Forum

Mapy Wardley’a – wszystko co szanujący się informatyk powinien wiedzieć o biznesie

27 marca 2018 17.45

Czy to, co robię, ma sens? Być może nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, a być może to pytanie spędza Ci sen z powiek. Statystyki są nieubłagne - 85% pracy jest absolutnie niepotrzebne. W tej prezentacji przedstawię Mapy Wardley'a - nie tak proste narzędzie, które pomoże znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Czytaj dalej

Kuba Szczepanik

Kuba Szczepanik mBank, 202procent.pl

Czego nauczyłem się przez ponad 3 lata transformacji agile w mBanku?

5 marca 2018 17.45

Prawie 4 lata temu w trakcie spotkania w formule Bring Your Own Problem poprosiłem poznańską zwinną społeczność o rady przed wtedy czekającym mnie wyzwaniem - dołączenie do zupełnie nowej firmy i rozkręcenie w niej zwinnej transformacji. Dziękuję za ówczesne rady i wracam z powrotem do Was z podsumowaniem tego, czego się nauczyłem w czasie transformacji dużej organizacji z branży finansowej.

Czytaj dalej

Warsztat Bring Your Own Problem (BYOP)

22 lutego 2018 17.45

Tym razem przeprowadzimy sesję Bring Your Own Problem (BYOP). Będzie to okazja do przedyskutowania nurtujących nas zagadnień, wymiany wiedzy i znalezienia rozwiązań – bez z góry zaplanowanych rezultatów.

Czytaj dalej

Jakub Bażela

Jakub Bażela Code Sprinters

Nowoczesne zarządzanie, czyli Management 3.0

5 lutego 2018 17.30

Management 3.0 zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Jest to zbiór wciąż ewoluujących praktyk, gier i pomysłów na lepsze zarządzanie z mniejszą ilością menedżerów.

Czytaj dalej

Tomek Dąbrowski

Tomek Dąbrowski HolidayCheck AG, Agile Juice

Podstawy sketchnotingu

25 stycznia 2018 17.45

Od pewnego czasu sketchnoting zdobywa coraz większą popularność. Po ponad roku korzystania z tych technik, opowiem Wam o podstawach tworzenia magicznych rysunków. Podzielę się także moimi praktycznymi wskazówkami.

Czytaj dalej

Jakub Uniejewski

Jakub Uniejewski OLX

OKRy w OLX – historia prawdziwa

8 stycznia 2018 17.45

Od pewnego czasu modnym staje się wprowadzanie OKRów (Objective & Key Results) jako leku na wszelkie problemy w zarządzaniu zespołami, roadmapowaniu i priorytetyzowaniu. Podczas spotkania opowiem jak podeszliśmy do OKRów w OLX.

Czytaj dalej

Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek 202procent.pl, agile247.pl

Minimalizowanie niepewności w Scrumie

4 grudnia 2017 17.45

Tworzenie oprogramowania to nieustanna przeprawa przez złożone środowisko, które zachowuje się nieprzewidywalnie. Właściwie stosowany Scrum jest narzędziem, które pomaga dostarczać wartościowe produkty, pomimo nieuchronnej zmienności otoczenia. Opowiem o swoich doświadczeniach, jak przy pomocy sprawdzonych praktyk i narzędzi sprawić, aby niepewność towarzysząca rozwojowi produktu była na minimalnym, akceptowalnym przez nas poziomie.

Czytaj dalej

Andy Brandt

Andy Brandt Code Sprinters

Rafał Markowicz

Rafał Markowicz Code Sprinters

How can Story Mapping be used for product backlog creation

9 listopada 2017 17.45

The Product Owner may have very firm and attractive vision of his product, however it takes number of steps prior to creation of Product Backlog Items that reflect this vision. During this workshop Scrum Masters and Product Owners will learn how to use Story Mapping to understand the product as whole, what is the most important and valuable functionality, what makes it attractive for customers, what can be goals for consecutive releases.

Czytaj dalej

Ewa Gowin

Ewa Gowin Allegro, UAM, agile247.pl, 202procent.pl

Izabela Goździeniak

Izabela Goździeniak Allegro, UAM, agile247.pl, 202procent.pl

To jak ugryźć tego Kanbana?

6 listopada 2017 17.45

2 h o podstawach Kanbana. Całość ubrana w ćwiczenie, które w prosty i przystępny sposób omawia i daje bardzo dobre zrozumienie czym jest Kanban.

Czytaj dalej

Inga Bielińska

Inga Bielińska Value+ Bielińska Jakubczyńska

Tools and competences from „kosher coaching”

2 października 2017 17.45

How can an ICF coach inspire scrum masters and agile coaches? Or maybe there are too many similarities already to be inspired?

Czytaj dalej

Wojciech Walczak

Wojciech Walczak Systems Thinkers Ltd.

Systems Thinking: czym jest i dlaczego jest istotne dla praktyków Agile

4 września 2017 17.45

Myślenie Systemowe zyskuje coraz większą popularność w społeczności Agile, jednak nadal jest niewielu praktyków Agile, którzy znają i potrafią stosować systemową perspektywę patrzenia na organizację. W trakcie naszego spotkania zrobimy pierwszy krok by to zmienić...

Czytaj dalej

Daniel Kaszuba

Daniel Kaszuba STX Next

Zwinne zarządzanie z wykorzystaniem wsparcia i empatii

5 czerwca 2017 17.45

Czy Scrum Master to taki samotny bohater, który radzi sobie zawsze i wszędzie bez wsparcia innych? Posłuchajmy opowieści o tym jak organizacja może wspierać Scrum Masterów wykorzystując ideę Porozumienia Bez Przemocy.

Czytaj dalej

Tomek Dąbrowski

Tomek Dąbrowski HolidayCheck AG, Agile Juice

5 filarów do zwinności zespołu

8 maja 2017 17.45

Jak rozpocząć swoją przygodę z wprowadzaniem zwinności w zespole bazując na 5 filarach zwinności? Czym naprawdę jest dla Ciebie zwinność? Jak taką zwinność można “zaszczepić” w zespole?

Czytaj dalej

Andrzej Zińczuk

Andrzej Zińczuk agilerebels.org, PayU Polska

Doświadczmy samoorganizacji

3 kwietnia 2017 17.45

Sprawdźmy co rozumiemy przez samoorganizację i doświadczmy jej w warsztatowych warunkach.

Czytaj dalej

Jakub Drzazga

Jakub Drzazga www.jakubdrzazga.com

Kult Cargo – czyli błędy przy wprowadzaniu Agile

6 marca 2017 17.30

Chcąc być za wszelką cenę Agile, możemy łatwo zapomnieć dlaczego chcemy być Agile... Zapraszamy na studium przypadku.

Czytaj dalej

Warsztat Bring Your Own Problem (BYOP)

6 lutego 2017 17.30

Tym razem przeprowadzimy sesję Bring Your Own Problem (BYOP) – dawno już jej nie robiliśmy. Będzie to okazja do przedyskutowania nurtujących nas zagadnień, wymiany wiedzy i znalezienia rozwiązań – bez z góry zaplanowanych rezultatów.

Czytaj dalej

Bartek Janowicz

Bartek Janowicz

Jak zaprząc Lean Startup do tworzenia nowych produktów?

9 stycznia 2017 17.30

Porozmawiajmy o:
- filarach Lean Startup (szybko)
- najczęstszych błędach w rozumieniu Lean Startup w Polsce
- o tym jak wzbogacić działanie zespołu scrumowego o Lean Startup i robić rzeczy istotne dla klientów, a nie tylko robić rzeczy dobrze
- o tym jak eksperymentować (wraz z przykładami eksperymentów różnych firm).

Czytaj dalej

Justyna Wojtczak

Justyna Wojtczak

Krzysztof Hasiński

Krzysztof Hasiński

GetBadges – Lean Startup by Example

5 grudnia 2016 17.30

GetBadges to system motywacji pracowników, który zrodził się z zupełnie innego produktu poprzez pełną zawiłości ścieżkę eksperymentów Lean Startup. Przedstawimy trochę naszej historii i opowiemy o działaniu w warunkach "skrajnej niepewności", czyli o chlebie powszednim startupów.

Czytaj dalej

Marek Bugiel

Marek Bugiel

Piotr Hełka

Piotr Hełka

Poznaj swoją motywację!

28 listopada 2016 17.30

Co sprawia, że codziennie mam ochotę iść do pracy i dać z siebie wszystko? Co sprawia, że wolę zostać w domu i na samą myśl o pracowaniu zaczyna boleć mnie brzuch? Pogadajmy o motywacji, jej poznawaniu, wzbudzaniu i traceniu. Motywem przewodnim będą warsztaty oparte na Moving Motivators z narzędziowni Management 3.0.

Czytaj dalej

AgileByExample 2016 – wspólne oglądanie prezentacji Jurgena Apello „Managing for Happiness”

7 listopada 2016 17.30

Obejrzyjmy razem jedno z wystąpień z AgileByExample 2016!

Czytaj dalej

Andrzej Zińczuk

Andrzej Zińczuk

Get Kanban Game

3 października 2016 17.30

Lubisz gry planszowe? przyjdź i zagraj z nami poznając kanban dzięki symulacji kilku dni pracy projektowej. Poznasz co znaczy flow, jaki wpływ na wyniki mają organizacyjne ograniczenia, a wszystko to z lekką domieszką międzyzespołowej, zdrowej rywalizacji.

Czytaj dalej

Monika Gościniak

Monika Gościniak

Jacek Pucher

Jacek Pucher

Warsztat DT Zero – Poznaj Design Thinking

8 czerwca 2016 17.30

Trzygodzinny warsztat dla początkujących podczas którego poznacie i przećwiczycie proces Design Thinking pracując na realnym wyzwaniu projektowym. Dowiecie się także kiedy powstało DT, dlaczego jest „ludzką” metodą i dlaczego innowacje zaczynają się od ludzi.

Czytaj dalej

Michał Bartyzel

Michał Bartyzel

DevCastZone.com – nie do końca success story

30 maja 2016 17.30

Tę prezentację adresuję przede wszystkim do Product Ownerów i startupowców. Z perspektywy sponsora będącego jednocześnie Product Ownerem opowiem o naszych perypetiach związanych z tworzeniem, wdrażaniem i rozwojem portalu DevCastZone.com. To będzie moja osobista retrospekcja. Przede wszystkim chcę opowiedzieć o błędach, które popełniliśmy, wnioskach oraz w jaki sposób wykorzystaliśmy te wnioski do dalszego rozwoju naszego biznesu.

Czytaj dalej

Monika Gościniak

Monika Gościniak

Jacek Pucher

Jacek Pucher

Warsztat DT Zero – Poznaj Design Thinking

10 maja 2016 17.30

Trzygodzinny warsztat dla początkujących podczas którego poznacie i przećwiczycie proces Design Thinking pracując na realnym wyzwaniu projektowym. Dowiecie się także kiedy powstało DT, dlaczego jest „ludzką” metodą i dlaczego innowacje zaczynają się od ludzi.

Czytaj dalej

Marek Bugiel

Marek Bugiel

Working with Agile in a Distributed Environment, Capgemini

7 kwietnia 2016 17.30

The presentation describes the approach of Capgemini to agile projects in a distributed environment. It presents key methods and tools to minimize the geographical and mental distance within distributed teams, for example: communication between all team members through excellent technical infrastructure – voice-, video- and desktop sharing tools, using well known best communication practices as well as exchange programs, where people from each location travel and visit each other on a regular basis. There is also a discussion of organizational models for distributed agile teams as well as new project roles enabling better communication and knowledge sharing. The Capgemini Agile! Nearshore calls for transparency in projects, by sharing the Product and Sprint Backlogs in digital form, common knowledge-sharing space and shared project infrastructure.

Czytaj dalej